Jesteś tutaj: Strona głównaBlog

Blog

Wpływ recyklingu na środowisko naturalne

Coraz częściej wskazuje się na to, jak ważne jest odpowiedzialne zarządzanie zasobami materialnymi, zwłaszcza w dobie postępujących zmian klimatu. Jednym ze sposobów na to, aby minimalizować negatywny wpływ na stan środowiska naturalnego jest recykling odpadów. Dlaczego jest on tak ważny?

Czytaj więcej: Wpływ recyklingu na środowisko naturalne

Czego nie można poddać recyklingowi?

Recykling to nic innego jak proces, którego celem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych. Warto jednak tutaj zaznaczyć, że jest to proces, który nie obejmuje odzysku energii, jak i ponownego przetwarzania na materiały, które później mają być wykorzystane jako paliwo. Co nie podlega recyklingowi? Jak prawidłowo segregować śmieci? Sprawdź to poniżej!

Czytaj więcej: Czego nie można poddać recyklingowi?

Co się dzieje z odpadami w procesie recyklingu?

Niektóre sprzęty nadają się do naprawy, modernizacji, ponownego użycia lub sprzedaży, podczas gdy inne kwalifikują się do demontażu podzespołów w celu ponownego ich wykorzystania w procesie produkcji.

 

Czytaj więcej: Co się dzieje z odpadami w procesie recyklingu?

Zmiany w zagospodarowywaniu odpadów 2020

Od  1 stycznia 2020 roku obowiązuje nowe prawodawstwo, dotyczące odpadów i recyklingu. BDO, czyli baza danych o produktach, opakowaniach i gospodarce odpadami, zyskała poszerzoną funkcjonalność w postaci modułów, dotyczących ewidencji odpadów oraz sprawozdawczości.

Czytaj więcej: Zmiany w zagospodarowywaniu odpadów 2020