Jesteś tutaj: Strona głównaBlogCzy ścianki działowe można zutylizować?

Czy ścianki działowe można zutylizować?

Ścianki działowe są elementem, którego główną rolą jest podzielenie przestrzeni na mniejsze pomieszczenia. Jako że nie odpowiadają one za podtrzymywanie całej konstrukcji budynku, można je praktycznie dowolnie zlokalizować. Ze względu na spełnianą przez nie funkcję ścianki działowe są zazwyczaj cieńsze i łatwiejsze do usunięcia niż ściany nośne. O ile w przypadku domów przesuwanie ścian nie jest częste, o tyle w mieszkaniach czy lokalach użytkowych takie zmiany często pojawiają się wraz z nowymi lokatorami.

Co zrobić z wyburzoną ścianką działową?

Sam fakt usunięcia ścianki działowej nie jest zbyt problematyczny – ze względu na to, że są one wykonywane najczęściej z płyt gipsowych, dzięki czemu wyburzanie nie wymaga żadnego specjalistycznego sprzętu. Problem pojawia się po tej pracy, ponieważ mało kto wie, co zrobić z tego rodzaju odpadem. Ścianki działowej nie da się zakwalifikować ani do gruzu, ani do gabarytów. Wyrzucenie jej do śmieci komunalnych natomiast może skutkować przykrymi konsekwencjami jak chociażby kara pieniężna.

Aby szybko i sprawnie pozbyć się tego odpadu, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy zajmującej się recyklingiem mebli oraz utylizacją ścianek działowych. Takie rozwiązanie pozwala na ograniczenie zanieczyszczenia środowiska, a także ochroni właścicieli przed karami. Specjaliści z firmy utylizującej odpady z pewnością będą wiedzieli, w jaki sposób postąpić z daną ścianką działową, niezależnie od tego, z jakiego materiału została wykonana.

Czy ścianki działowe nadają się do utylizacji?

Jak już wspomniano, ścianki działowe można poddać utylizacji bądź też przetworzyć je i ponownie wykorzystać otrzymany surowiec – wszystko jest zależne od tego, z jakich surowców powstała ścianka. Oddanie jej specjalistom jest najwygodniejszą z opcji.