Jesteś tutaj: Strona głównaUtylizacjaUtylizacja mebli magazynowych

Utylizacja regałów magazynowych

Zmiana organizacji przestrzeni magazynowych wiąże się z koniecznością utylizacji regałów magazynowych i pozostałego wyposażenia. Biorąc pod uwagę gabaryty takich sprzętów, może to wydawać się problematyczne. Z pomocą przychodzą specjaliści w zakresie utylizacji mebli, czyli firma KN Meble z siedzibą w Warszawie. Współpracujemy z firmami o różnej specyfice działalności. Wspieramy przedsiębiorców i instytucje w bezpiecznym usuwaniu odpadów różnego typu, w tym również niepotrzebnych zabudów magazynowych. W przypadku dodatkowych pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Utylizacja zabudowy z profili aluminiowych

Zajmujemy się przede wszystkim unieszkodliwianiem odpadów meblowych, ale możesz zlecić nam również odbiór i przetworzenie wyposażenia Twojego magazynu. Przeprowadzamy utylizację zabudowy z profili aluminiowych, regałów, przegród oraz wszelkiego innego sprzętu znajdującego się w instytucjach, zakładach czy magazynach. Działamy w sposób kompleksowy, cały czas mając na uwadze troskę o środowisko naturalne, dlatego zawsze pracujemy zgodnie z obowiązującymi normami. To daje pewność klientom firmy, że utylizacja regałów magazynowych czy dowolnych innych sprzętów, jest przeprowadzana dokładnie tak, jak powinna. Zachęcamy do przejrzenia szczegółowej oferty oraz kontaktu z nami w celu zamówienia odbioru odpadów.

Utylizacja lad

Utylizacja lad i innych elementów zaplecza magazynowego oraz wyposażenia sklepów umożliwia pozbycie się zbędnych lub zużytych mebli w ekologiczny sposób. Lady magazynowe czy sklepowe wykonywane są z rozmaitych materiałów. Aby prawidłowo zutylizować te wyroby, należy umiejętnie skategoryzować i posegregować ich poszczególne elementy. Jako firma wyspecjalizowana w recyklingu i utylizacji odpadów, wiemy jak prawidłowo postępować z różnego typu surowcami. Zajmujemy się m.in. identyfikacją odpadów, odbiorem, transportem, a także demontażem poszczególnych części, ich segregacją i unieszkodliwianiem, a jeśli to możliwe również odzyskiem surowców wtórnych.

Utylizacja mebli metalowych

Utylizacja mebli metalowych poprzedzona jest drobiazgowym demontażem konstrukcji oraz  oddzieleniem i segregacją poszczególnych komponentów mebli pod względem rodzaju metalu oraz innych materiałów użytych w ich produkcji. Proces utylizacji stalowych mebli często pozwala na odzyskiwanie wartościowych surowców wtórnych, które mogą być ponownie wykorzystane w produkcji, jest więc opłacalny nie tylko w aspekcie ekologicznym, lecz również gospodarczym.

Dlaczego należy zadbać o profesjonalną utylizację mebli magazynowych?

Meble magazynowe są zwykle narażone na intensywną eksploatację, dlatego szybko ulegają zużyciu i uszkodzeniom. W przypadku, gdy ich naprawa nie jest opłacalna lub meble te po prostu nie są już potrzebne, należy je poddać procesowi unieszkodliwiania. Dlaczego należy zadbać o profesjonalną utylizację mebli magazynowych? Fachowe zagospodarowanie takich odpadów ma znaczenie dla neutralizowania potencjalnych zagrożeń dla środowiska naturalnego. Decydując się na utylizację mebli magazynowych, warto skorzystać z usług specjalistycznej firmy, która ma wiedzę i doświadczenie, a także odpowiednie zaplecze sprzętowe do przeprowadzania utylizacji w sposób bezpieczny dla środowiska.