Jesteś tutaj: Strona głównaUtylizacjaUtylizacja mebli

Utylizacja mebli biurowych – Warszawa

W każdej firmie i instytucji co pewien czas następuje wymiana mebli biurowych. Zwykle, w wyniku zmiany wyposażenia, stare, bezużyteczne krzesła, biurka, szafy i pozostałe elementy umeblowania zalegają w piwnicach czy magazynach, niepotrzebnie zajmując przestrzeń, która mogłaby być wykorzystywana w innym celu. Jeżeli chcesz pozbyć się tego problemu, odzyskać miejsce, zredukować koszty magazynowe, a zarazem przyczynić się do ochrony środowiska, zdecyduj się na utylizację mebli biurowych! W Warszawie profesjonalną utylizacją mebli zajmuje się m.in. nasza firma. Jeśli nie wiesz co zrobić ze starymi biurkami czy krzesłami biurowymi, skontaktuj się z nami.

Utylizacja mebli – Warszawa

Bardzo praktycznym sposobem na zagospodarowanie starego wyposażenia biur jest oczywiście utylizacja mebli. W Warszawie, w naszej firmie, zajmujemy się również ich recyklingiem. Działanie to pozwala na przetworzenie i ponowne wykorzystanie niektórych elementów, z których składają się meble. Utylizacja natomiast prowadzi do unieszkodliwienia składników mebli, które nie nadają się do odzysku. Proces demontażu mebli połączony jest z segregacją poszczególnych elementów ze względu na materiały, z których zostały wykonane. Są to zazwyczaj metale, tworzywa sztuczne oraz drewno i drewnopochodne surowce. Każda z tych grup wymaga innego podejścia do unieszkodliwiania. Oferujemy wysoki standard usług utylizacji mebli biurowych, w tym również ich profesjonalny odbiór i transport. Zapraszamy do nawiązania z nami współpracy.

Jakie działania podejmujemy wobec sprzętów i mebli do utylizacji?

Działania, które podejmujemy wobec mebli do utylizacji oraz innych niepotrzebnych sprzętów dzielą się na etapy. Na początku ustalamy z klientem termin odbioru wszystkich niepotrzebnych mebli, wyposażenia oraz sprzętu elektronicznego. Oprócz recyklingu mebli zajmujemy się także utylizacją elektroniki biurowej, dlatego korzystając z pomocy KN Meble, możesz liczyć na kompleksowe wykonanie usługi. Odbierzemy od Ciebie wszystko, czego chcesz się pozbyć ze swojej przestrzeni.

Co obejmuje usługa utylizacji mebli biurowych?

Usługa utylizacji mebli biurowych obejmuje odbiór i unieszkodliwianie szaf, stołów, krzeseł biurowych, regałów na dokumenty. Specjalizujemy się również w utylizacji ścianek działowych oraz rozmaitych elementów wyposażenia pomieszczeń. We wskazanym miejscu i czasie dokonujemy załadunku i wywozu mebli, a następnie demontażu i segregacji według kategorii odpadów (metal, szkło, plastik, drewno itp.). Następnym krokiem jest przeznaczenie odpadów meblarskich do wykorzystania jako surowiec wtórny. Klient otrzymuje dokument poświadczający przekazanie przez niego mebli do utylizacji i przetworzenia ich na odpady.

Utylizacja mebli konferencyjnych

Zastanawiasz się, jak odpowiedzialnie pozbyć się z sali konferencyjnej starych stołów, mównic, pulpitów, krzeseł czy foteli? Właściwym sposobem jest utylizacja mebli konferencyjnych. Meble nabywane do sal narad i spotkań biznesowych to zazwyczaj duże, masywne sprzęty, dlatego zepsute czy niepotrzebne meble konferencyjne trzeba właściwie przygotować do utylizacji. Mamy odpowiedni sprzęt i umiejętności, dzięki temu jesteśmy gotowi we właściwy sposób przetransportować tego typu umeblowanie, a także zutylizować je w sposób należyty, zgodny z obowiązującymi przepisami.

Utylizacja biurek

Wymiana zużytych biurek i pozostałych mebli biurowych jest szczególnie ważnym procesem, ze względu na bezpieczeństwo i ergonomię pracy w biurze. Wyposażenie pomieszczeń biurowych musi być funkcjonalne i w pełni sprawne. Wszelkie zniszczone lub niesprawne meble należy niezwłocznie wymienić, aby nie stwarzały zagrożenia dla pracowników. Utylizacja biurek i innych niepotrzebnych sprzętów biurowych jest dla firm sposobem na szybkie i bezproblemowe pozbycie się starego umeblowania.

Utylizacja foteli biurowych

Utylizacja foteli biurowych to proces, który dotyczy mebli wykonanych zazwyczaj z różnych materiałów, np. metalu, plastiku, skóry, tworzyw sztucznych, tkanin, gąbki, a więc również mebli tapicerowanych. Zajmujemy się utylizacją foteli obrotowych oraz drewnianych, plastikowych czy metalowych krzeseł biurowych. Właściwe postępowanie, polegające na utylizacji krzeseł biurowych czy innych elementów wyposażenia pomieszczeń biurowych przyczynia się do ograniczenia ilości odpadów, trafiających na wysypiska. Jeśli chcesz nawiązać współpracę z doświadczoną firmą recyklingową, skontaktuj się z nami.

Jakie są korzyści z profesjonalnej utylizacji mebli?

Powierzenie utylizacji mebli profesjonalnej firmie jest niezwykle ważne ze względu na ochronę środowiska. Właściwe przygotowanie mebli do utylizacji pozwala zredukować ryzyko emisji zanieczyszczeń do otoczenia, a także sprawia, że cały proces jest zgodny z wymogami ekologii. Decydując się na przekazanie odpadów meblowych naszej firmie, otrzymasz potwierdzenie przekazania odpadów do utylizacji, co może być przydatne w razie ewentualnej kontroli firmy przez organy ochrony środowiska. Nasi pracownicy zajmą się również odbiorem, załadunkiem i transportem mebli biurowych, co pozwoli Ci zaoszczędzić czas i ewentualne, dodatkowe koszty, związane z koniecznością zatrudnienia osób do demontażu i wynoszenia elementów wyposażenia biura. Dzięki przekazaniu mebli do utylizacji zyskasz również przestrzeń, którą musiałbyś przeznaczyć na ich magazynowanie.

 

Utylizacja sprzętu biurowego – zakres usług

Zajmujemy się utylizacją sprzętu biurowego, utylizacją wyposażenia sal konferencyjnych, i utylizacją wyposażenia banków i innych instytucji. Poniżej przedstawiamy szczegółowy wykaz przetwarzanych mebli:

 

 • meble biurowe pracownicze i gabinetowe;
  • meble biurowe pracownicze;
   • biurka, stoły, stoliki;
   • kontenerki, szafki mobilne;
   • szafy, regały, nadstawki;
   • półki, przystawki, łączniki;
   • stelaże, płyty, nogi;
   • panele, blendy, przegrody;
   • stoły konferencyjne i do rozmów;
  • meble biurowe gabinetowe;
  • krzesła i fotele obrotowe;
  • krzesła stacjonarne i konferencyjne;
  • kanapy i fotele wypoczynkowe;
 • lady recepcyjne i punkty informacyjne;
 • wyposażenie sal konferencyjnych;
 • meble audytoryjne, laboratoryjne i szkolne;
 • meble metalowe, kartotekowe i magazynowe;
 • meble sklepowe i gastronomiczne;
 • meble stylowe, reprezentacyjne i apartamentowe;
 • ścianki działowe i zabudowy z profili aluminiowych;
 • Ścianki parawanowe i typu call center;
 • pozostałe wyposażenie biur;
  • wykładziny biurowe;
  • żaluzje;
  • verticale.
resztki mebli

Jeśli masz pytania lub chcesz uzyskać dodatkowe informacje, zachęcamy do kontaktu z pracownikami KN Meble. Pomożemy Ci dobrać optymalne rozwiązanie w zakresie recyklingu sprzętu biurowego.